;

 

Lubsko dnia 08.01.2012 r

Sylwetka kandydata STZ Net do Gali Sportu Lubska.

Klaudia Wróbel, ur. 15.09.1998 r.
Najmłodsza tenisistka STZ Net Lubsko, uczennica Gimn. nr 1 Lubsko. Swoja przygodę z tenisem rozpoczęła w 2007 r. Przechodząc kiedyś koło nowo otwartych lubskich kortów tenisowych wraz ze swym przybranym tatą Henrykiem Pach postanowiła rozpocząć trening tej trudnej ale bardzo wdzięcznej dyscypliny sportu. Pierwsze kroki stawiała pod okiem trenera Jurka Balickiego /STZ`Drajw/. Po 1,5 roku treningu zmieniła trenera na P. Tomasza Wawrzyniaka by latem 2011 r. powrócić ponownie do pierwszego trenera. W ciągu 4 lat treningu wygrała wiele meczy i turniejów w regionie i a także w zaprzyjaźnionym z STZ Net stowarzyszeniu z Forst/Niemcy/. Rywalizuje też z powodzeniem z dorosłymi członkami STZ Lubsko grając w turniejach i Lubskiej Lidze Tenisowej.
W 2011 znalazła uznanie w oczach Karoliny Woźniackiej z którą spotkała się i grała w Bydgoszczy przy okazji udziału w programie pomocy dzieciom z rodzin zastępczych „Spełniamy Marzenia” AKUKU. Znalazła tam również sponsorów w osobach Mariusza Fyrstenberga, Marcina Matkowskiego i ich managera Nikodema Jaworskiego którzy zauważając jej pracowitość i talent postanowili pomóc finansowo i merytorycznie w rozwoju tenisowym.
Od września 2011 Klaudia trenuje 5 x w tygodniu po 1,5 godz. na korcie a ponadto 2-3 x w tygodniu dodatkowo biega i 2 x w tygodniu chodzi nieodpłatne na zajęcia aerobiku do P. Anny Stróż. Rozpoczęła też młodzieżową- profesjonalną rywalizacje z najlepszymi tenisistkami Polski w kat. młodziczek poprzez udział w Ogólnopolski Turniejach Klasyfikacyjnych, a odnotowując kilka zwycięstw zaliczyła awans w rankingu z miejsca 80 na 73. Lokata jeszcze odległa ale doświadczenia z gier procentują i z pewnością z turnieju na turniej będzie lepiej.
Życzmy Klaudii by omijały ją kontuzje i starczyło wytrwałości oraz chęci do pracy treningowej.Jerzy Balicki z up. Edwarda Lisickiego –Prezesa STZ` Net Lubsko


Lubsko dn. 22.10.2011 r

Chciałbym podzielić się z Wami kilkoma informacjami o Klaudii Wróbel - młodej tenisistce z talentem, członkiem Naszego Stowarzyszenia.Nie są to moje przemyślenia. Przedstawiam Wam kilka informacji z korespondencji prowadzonej z P. Nikodemem Jaworskim, managerem M.Fyrstenberga i M. Matkowskiego, inicjatorem wspólnej ich pomocy finansowej i merytorycznej dla Klaudii. Mam nadzieję że znajdą się w naszym Stowarzyszeniu równie przyjaźni Ludzie i wspólnie damy Klaudii szansę na sukces. Dziękuję członkom Stowarzyszenia za dotychczasowa pracę z Klaudią/ sparingi, rozgrywki w lidze oraz inne miłe....Dziękuję Tomkowi Wawrzyniakowi za pracę z Klaudią w okresie gdy była pod jego opieka trenerską. Dziękuje również Państwu Pach za zaufanie i powierzenie mi ponownie trenowania Klaudii.

PS Środki które otrzymuje Klaudia pokrywają w dużej części potrzeby treningowe ale brakuje na grę w turniejach wojewódzkich, OTK-ach, dodatkowe sparingi itp. Jeśli są osoby które chciały by wspomóc proszę o kontakt z nr 606993598 - trener, 603244573 - P. Pach-opiekunowie Klaudii

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"...Myślę że możemy Klaudii pomóc, warto. Ale wszystko trzeba na spokojnie ułożyć...."

"....Klaudia ujęła nas w Bydgoszczy swoją grą i charakterem...."


"...Finaliści tegorocznego US Open, od kilku lat czołowi debliści świata Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zainteresowali się talentem 13-o letniej dziewczynki z Lubska. Młoda tenisistka uczęszcza do Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi w Lubsku. Nasi mistrzowie postanowi wesprzeć jej karierę. "Nie widzieliśmy jej gry, ale słyszeliśmy o Klaudii i o jej historii od naszych przyjaciół" - mówi Fyrstenberg. "Zainteresowało nas to, że doszła do tego poziomu, mimo ciężkich warunków, z dala od wielkich ośrodków tenisowych. Komplementowała jej grę sama Karolina Woźniacka" - dodał Fyrstenberg, reprezentant Polski, olimpijczyk.

"Zdecydowaliśmy się pomóc Klaudii, bo nie tyle sam talent, ale jej ciężka praca, determinacja i wytrwałość w realizowaniu swoich marzeń jest tu najważniejsza" - powiedział Marcin Matkowski. "W tenisie przeważnie jest tak, że w pewnym momencie potrzebujesz pomocy z zewnątrz. Nam kiedyś ktoś pomógł, teraz my pomagamy Klaudii w jej karierze. Tak powinno być." - dodał Matkowski, ćwierćfinalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Fyrstenberg i Matkowski często wspierają potrzebujących, ale nie robią tego w blasku fleszy i kamer. "Pomagamy, kiedy czujemy że jest to potrzebne" - mówi Matkowski. Od lat popularni Fryta i Matka promują w Polsce tenis, łamiąc stereotyp, że jest to sport elitarny. "To gra dla wszystkich, w każdym wieku. Cieszy nas to, że tenis gości też w mniejszych miejscowościach. Mamy nadzieję, że koledzy i koleżanki Klaudii z Gimnazjum nr 1 w Lubsku również chwycą za rakiety" - uśmiecha się Fyrstenberg. "Przed panem Jurkiem Balickim, trenerem Klaudii i nauczycielem w-f w tym gimnazjum, stoi nie lada wyzwanie. Wierzymy w Klaudię, trzymamy kciuki i jesteśmy dobrej myśli" - uśmiecha się Marcin Matkowski...”..."

W Bydgoszczy na spotkaniu z Karoliną Woźniacką była też wraz z rodzicami Oliwia Musielak,. Oliwia jest obiecującą, jeszcze młodszą tenisistką naszego Stowarzyszenia. Talent ma pewnie po tacie Zbyszku który w latach 90-tych świetnie grał w tenisa stołowego w Lubskiej sekcji/medalista województwa, makroregionu i Polski/ oraz po dziadku od strony mamy - Moniki - Leszku Redlerze,w-fiscie i naszemu koledze tenisiście z STZ. Takie spotkania z "Gwiazdami" często procentują dobrym "kopem" do pracy i sukcesu. A to link z Oliwką w Bydgoszczy

Napisał: 22.10.2011 Jerzy Balicki

 

 

 


O Klaudii Wróbel na stronie Gimnazjum nr 1 w Lubsku

Jesteś tutaj Start